Budynek, dom pasywnyKRES - edukacja ekologiczna
Menu Główne  

Wyszukiwanie  


  
Budynek jednorodzinny w Heusenstamm.

PH-Uhl.jpg
źródło: P.E.A.F.
Budynek o tradycyjnej bryle i dwuspadowym dachu otrzymał prostą fasadę, będącą połączeniem jasnego tynku i okładziny drewnianej. Obiekt został wzniesiony w 1998 w Niemczech w miejscowości Heusenstamm. Składa się z trzech kondygnacji: piętra, parteru i piwnicy. W piwnicy umieszczono pomieszczenie techniczne. Na parterze kuchnię, WC i salon. Na piętrze zaprojektowano sypialnie i łazienkę.
Komunikacja odbywa się poprzez wydzieloną klatkę schodową, zlokalizowaną od strony północnej. Salon na parterze otwiera się dużym przeszkleniem na ogród. Znajdujący się od strony południowej, charakterystyczny balkon wykonano z drewna.
W budynku zainstalowano kompaktową centralę grzewczą przeznaczoną dla budynków pasywnych. Nawiewane powietrze ogrzewane jest wstępnie w gruntowym wymienniku ciepła. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej wspomagane jest przez płaskie kolektory słoneczne. Do podlewania ogrodu oraz spłukiwania toalet gromadzona jest woda deszczowa.

Budynek został nagrodzony 21. listopada 1998r. nagrodą przyznaną przez miasto Heusenstamm. Nagroda ma na celu promocję budynói przyjaznych dla środowiska.

lokalizacja: Heusenstamm, Niemcy
architekci: P.E.A.F.
powierzchnia: 257 m2 + 87m2
kubatura: 1125 m3
zapotrzebowanie na ciepło: 12.9kWh/(m2a)

Napisane dnia: 01.02.06
  

Copyright © 2004-2008 budynkipasywne.pl


Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 378