Budynek, dom pasywnyKRES - edukacja ekologiczna
Menu Główne  

Wyszukiwanie  


  
Road Show - Knauf Insulation rusza w Polskę

knauf-insulation.jpg
Firma Knauf Insulation rozpoczyna ogólnopolskie tournee promujące oszczędzanie energii, certifkaty energetyczne, budownictwo niskoenergetyczne oraz rozwiązania izolacyjne. Zespół specjalistów z firmy Knauf Insulation w specjalnym wyposażonym TIR-ze podczas Road Show odwiedzi Gliwice, Wrocław, Warszawę, Łódź, Bydgoszcz i Sopot. Spotkania będą przeznaczone dla architektów, wykonawców, firm dystrybucyjnych, dziennikarzy, a także studentów uczelni technicznych w poszczególnych miastach.
„Podwyżki cen paliw, wzrost kosztów utrzymania budynków nieefektywnych energetycznie, zagrożenie poziomu bezpieczeństwa energetycznego kraju powodują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy pasywne, a inwestycje termomodernizacyjne stały się koniecznością. Według Komisji Europejskiej co najmniej 20% energii wykorzystywanej w Europie jest marnowane. Dlatego Unia Europejska postanowiła wpłynąć na zmniejszenie wykorzystania energii do 2015 r. o 10%. Przeciętny mieszkaniec Polski może w ten sposób zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie! Zacznijmy więc oszczędzać! Dzięki właściwemu zaizolowaniu ścian i dachu możemy zmniejszyć zużycie energii w naszym domu nawet do 30 % energii!” – mówi o idei Road Show Beata Kuskowska – Marketing Communications Manager firmy Knauf Insulation.

Road Show firmy Knauf Insulation poświęcony aspektom efektywności energetycznej budynków.

Poprzez zabawę uczestnicy mogą zdobyć wiedzę na temat oszczędności energii, budownictwa pasywnego i ochrony środowiska w wyniku powstrzymania procesu globalnego ocieplenia. Energia towarzyszyć będzie na każdym kroku. Wszystko co robimy powoduje, że ją tracimy, ale możemy ją również efektywnie zaoszczędzić w „strefie oszczędzania energii”. Fima Knauf Insulation opłaci również rachunek za energię – jest to wygrana dla osoby, która zaoszczędziła najwięcej energii. W trakcie zabawy goście mają także możliwość uczestnictwa w prezentacjach na temat niskoenergetycznego budownictwa oraz rozwiązań izolacyjnych, które odbędą się w tirze z wyposażeniem multimedialnym.
Kalendarz wydarzeń Knauf Insulation Road Show

24 maja 2007 - Politechnika Śląska w Gliwicach
25 maja 2007 - Wrocław
26 maja 2007 - Warszawa
28 maja 2007 - Politechnika Warszawska
29 maja 2007 - Politechnika Łódzka
31 maja 2007 - Politechnika Bydgoska
1 czerwca 2007 - Bydgoszcz
2 czerwca 2007 – Sopot

Na imprezy w poszczególnych miastach obowiązują zaproszenia
Dodatkowych informacji udzielają:

Beata Kuskowska
Marketing Communications Manager
KNAUF INSULATION
Tel.: +48 22 57 25 106
Tel. kom.: +48 601 394 145
beata.kuskowska@knaufinsulation.com

Marcin Duma
Homo Homini - Badania Opinii i Komunikacja Społeczna
tel./fax +48 22 827 96 26
tel. kom. +48 507 62 42 12
mduma@homohomini.com.pl
Knauf Insulation – Czas zaoszczedzić energię

Knauf Insulation, wchodząca w skład grupy Knauf, jest jedną z najbardziej cenionych i nowoczesnych firm na światowym rynku izolacji. Posiada zakłady produkcyjne w Europie, Rosji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji na świecie. Szeroka gama jej produktów przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej i izolacyjności akustycznej w nowych i istniejących już budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych. Asortyment produktów firmy Knauf Insulation obejmuje wełnę szklaną, wełnę kamienną, polistyren ekstrudowany i ekspandowany, które są sprzedawane pod nazwami towarowymi Thermolan®, Rocksilk® i Polyfoam® KnaufTherm®.

Firma Knauf Insulation angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Jej produkty, takie jak wełna szklana, są w znacznym stopniu wytwarzane z surowców wtórnych.

Firma Knauf Insulation jest członkiem MIWO – Stowarzyszenia Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej.

  

Copyright © 2004-2008 budynkipasywne.pl


Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 378