Budynek, dom pasywnyKRES - edukacja ekologiczna
Menu Główne  

Wyszukiwanie  


  
Dni otwarte w budynkach pasywnych

PICT8126500pion.JPG
Zwiedzający przed budynkiem w Darmstadt-Kranischstein
Tej jesieni w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz w wielu innych krajach Europy odbyły się zorganizowane przez Instytut Domów Pasywnych z Darmstadt “Dni otwarte w domach pasywnych”. Od 10 do 12 listopada 2006 r. udostępniono szerokiej publiczności ponad dwieście obiektów. Liczni zwiedzający mieli sposobność przekonać się o tym, że w domach pasywnych mimo braku centralnego ogrzewania jest ciepło. Zaprezentowano budynki o różnorodnej formie i przeznaczeniu: od niewielkich domów jednorodzinnych aż po sporych rozmiarów obiekty biurowe czy użyteczności publicznej. Obiekty prezentowane były zwiedzającym przez projektantów lub właścicieli.
PICT8120500.JPG
Elewacja południowa budynku w Darmstadt-Kranischstein
Do szczególnie liczne odwiedzanych należał budynek pasywny wzniesiony w Darmstadt-Kranichstein przez dr Wolfganga Feista. Jest to pierwszy obiekt w historii wzniesiony w tym standardzie. Zespól czterech budynków w zabudowie szeregowej powstał 15 lat temu dla celów badawczych. Mimo upływu czasu wszystkie jego elementy działają bez zarzutu.
PICT8315500.JPG
Budynek mieszkalny we Frankfurcie w dzielnicy Bockenheim
Na uwagę zasługuje także sporych rozmiarów budynek mieszkalny wzniesiony we Frankfurcie w dzielnicy Bockenheim. Szczególnie imponująca jest skala tego przedsięwzięcia: w 5 budynkach o powierzchni 14.767 m2 znajduje się 149 mieszkań i 4 lokale o przeznaczeniu biurowym. Jest to jedno z większych osiedli wzniesionych całkowicie w standardzie budynku pasywnego.

Napisane dnia: 15.11.06
 Wydrukuj tę stronę Wydrukuj tę stronę
  

Copyright © 2004-2008 budynkipasywne.pl


Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 378